Neosis Danışmanlık
Gizlilik Koşulları

Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Aydınlatma ve Rıza Metni & Gizlilik Politikası

Bu değerlendirmeye verdiğiniz yanıtlar kesinlikle gizli tutulacak ve yalnızca bu değerlendirmenin belirtilen amacı doğrultusunda kullanılacaktır. 

Değerlendirme sürecinde Sova Assessment Limited (Sova) ve Neosis Danışmanlık Limited Şirketi (Neosis) tarafından temin edilen bir çevrim içi değerlendirme aracı kullanılır.  Sova & Neosis, çevrim içi değerlendirme süreciyle ilgili olarak, veri sorumlusu sıfatına haiz işvereniniz ve/veya işe başvurduğunuz kurum adına veri işleyen olarak hareket eder. Sova & Neosis işbu değerlendirmeye vereceğiniz yanıtların incelenmesi/yorumlanması amacıyla değerlendirme sonuçlarını yurtdışında bulunan şirket merkezi, bağlı şirketler ve iş ortaklarıyla paylaşabilmektedir.  Sova & Neosis’in, bilgilerinizi işleyişi ve gizlilik konusuna yaklaşımı konusunda daha fazla bilgi için buraya erişebilirsiniz

Bu değerlendirmeye verdiğiniz yanıtlar Sova’nın güvenli çevrim içi sunucusunda tutulacak ve işvereninizin değerlendirme sürecinin bir parçası olarak kullanılacaktır.   

Kişisel bilgiler, işveren ve/veya iş başvurusunda bulunduğunuz kurum tarafından tümüyle kendi inisiyatifiyle belirlendiği şekilde, değerlendirme sürecinin düzgün şekilde tamamlanmasını ve değerlendirilmesini mümkün kılmak için gerektiği süre boyunca saklanacaktır. 

Değerlendirme sürecinin tamamlanmasının ardından, Sova & Neosis, verilerinizi 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (Kanun) kapsamında modellerini ve metodolojisini geliştirmek için meşru menfaatleri doğrultusunda saklayabilir ve analiz edebilir ancak bunu yalnızca Kanun’a uygun olarak  tamamen anonim hâle getirilmiş şekilde yapacaktır. Kanun’un 11.maddesinde düzenlenen haklarınızı kullanabilmek adına veri işleyen sıfatıyla tarafımıza gulnur.goksel@neosis-danismanlik.com adresinden usulüne uygun bir başvuru yapabilirsiniz.    

Sova sisteminin özelliklerinden biri, hangi adayların görev gerekliliklerine en uygun olduğunu değerlendirmek amacıyla otomatik karar verme yöntemini ve bu karar ile, kimlerin bir seçim sürecinin bir sonraki aşamasına taşınabileceğine karar verme yöntemini kullanma seçeneğidir.  Otomatik süreç, tarafsızlığı sağlamak üzere doğrulanmış ve incelenmiş olan çevrim içi bir değerlendirmedir. 

Lütfen, değerlendirmenin bir parçası olarak kişisel bilgilerinizin Kanun’un 5.maddesi uyarınca açık rızanıza dayalı olarak bu şekilde işlenmesini ve değerlendirme sonuçlarının incelenmesi/yorumlanması amacıyla sınırlı olarak bu verilerinizin yurtdışına aktarılmasını kabul edip etmediğinizi onaylamak için aşağıda uygun düğmeye tıklayın.  

"Değerlendirmeye verdiğim yanıtlarımın işlenmesinde verilerimin ve otomatik karar verme yönteminin kullanılmasını ve bunların yukarıda belirtilen amaçlar doğrultusunda yurtdışına aktarılmasını kabul ediyorum" 

YUKARI